Daarom hebben we een 3d-game gemaakt, in een knalgeel labyrint. Dertien kabinetten die elk een totaal andere, interactieve wereld laten zien. Elk met een eigen onderwerp. In de game speelt de eigen collectie van het museum een rol en tegelijk ontdek je hoe je de wereld om je heen kunt vormgeven, samen en alleen.
On view
Spelender
wijs
Kunstmuseum, Den Haag (NL)
Een 3d-game voor – jawel – pubers. Samen met de educatieve dienst van het Kunstmuseum Den Haag wilden we bewijzen dat pubers wel degelijk naar een museum willen komen. Sterker nog: dat je deze groep voor de rest van hun leven met een liefde voor kunst zou kunnen ‘infecteren’. Dat is het idee achter Wonderkamers.




In het ene kabinet dans je samen met Mondriaan de Victory Boogie Woogie in elkaar. In een ander kun je de hele fashion collectie van het museum passen, van de 17e eeuw tot nu. In de spiegelkamer kan je met accessoires de contouren van je lijf veranderen en daarna showen op de catwalk. In weer een andere onderzoek je hoe Haagse School-schilderijen zijn opgebouwd door in en uit te zoomen, van heel dichtbij tot steeds verder weg.


‘De spelende mens en het paleis met de 1000 kamers’ van Constant Nieuwenhuys is de inspiratie voor Wonderkamers. Dwalen, verdwalen, vrijheid, ontmoetingen, het oneindige, het gevoel dat kunst alle kanten op kan gaan, daar gaat het om. Het labyrint is een metafoor voor wat kunst zou kunnen zijn.

Want in de finale van het spel ontwerp je zelf een digitale Wonderkamer. Deze kamer kun je uploaden naar een steeds groter wordende ‘Wonderwereld’. Een alsmaar verder groeiend universum van virtuele wonderkamers en een spectaculaire audiovisuele ervaring.
‘Dwalen, verdwalen, vrijheid, ontmoetingen, het oneindige, het gevoel dat kunst alle kanten op kan gaan. Dáár gaat het om.’
Wendy Snoek
Lead designer – KDJ




Children in Museums Award 2015
Genomineerd
International Design and Communication Awards 2014
Best Scenography for a Permanent Collection, winnaar
Dutch Game Award 2014
Best Applied Game Design, winnaar
Thea Award 2014
Outstanding Achievement
Museums+Heritage Awards 2014
International, Highly Commended
Design Week Awards 2014
Genomineerd
Herengracht Industrie Prijs 2014
Genomineerd
IDA International Design Awards 2013
Eervolle vermelding
MuseumNext Award 2014
Innovation, Eervolle vermelding
Cinekid Leeuw 2014
Best New Media Production, Finalist
De Nederlandse Designprijzen 2006
Exhibition & Experience Design, winnaar